PORADA i OPINIA PRAWNA

Przedmiotem porady lub opinii może być dowolne zagadnienie prawne. 

Przed podjęciem ważnej decyzji, np. podpisaniem umowy, rozpoczęciem inwestycji lub wdaniem się w spór sądowy, warto wpierw skonsultować się z radcą prawnym, który pomoże Państwu wyeliminować potencjalne zagrożenia, doradzi jak uniknąć niepotrzebnych kosztów oraz wskaże najkorzystniejszy model postępowania.

W ramach porady prawnej Klient otrzymuje odpowiedź na zadane pytania, które dotyczą bieżącego lub przyszłego problemu prawnego.

Bezpośrednia rozmowa z Klientem pozwala na jak najlepsze poznanie jego sytuacji prawnej i wskazanie mu optymalnego rozwiązania, jak również uniknięcie potencjalnych zagrożeń.

W sprawach bardziej złożonych oferujemy Klientom także sporządzenie pisemnej opinii prawnej.

Często sporządzane przez nas opinie obejmują analizę konkretnej sytuacji Klienta, który ma do wyboru kilka możliwości i zależy mu na wyborze optymalnego rozwiązania pod kątem finansowym, czasowym oraz podatkowym. 

Może to dotyczyć kwestii związanych, np. z przepisaniem majątku na dzieci za życia albo w drodze testamentu, wyboru formy prowadzenia działalności gospodarczej (spółka osobowa czy kapitałowa).

Zdarza się również, że celem opinii jest ocena ryzyka wiążącego się z danym sposobem postępowania, np. bezpieczeństwa zawarcia danej transakcji lub opłacalności wdania się w proces sądowy.

Często przedmiotem opinii prawnej jest również przedstawienie możliwości wyjścia z określonego problemu.

Zamiast polegać na informacjach znalezionych w Internecie, często nieaktualnych lub opartych na nieobowiązującym już stanie prawnym, powierz swoją sprawę profesjonaliście, który jest na bieżąco z ciągle zmieniającymi się przepisami oraz orzecznictwem.

Bądźmy w kontakcie

Kontakt

Telefon
600 934 420
Lokalizacja
ul. Józefowska 91, 40-145 Katowice
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 09.00 - 17.00
Sławomir Włodarski
Kancelaria Radcy Prawnego
NIP: 954-261-43-12
Numer konta: 31 1050 1214 1000 0092 1391 5672